Pagrindinių raktažodžių įdėjimas
Optimizuojant interneto svetainę, derėtų naudoti ribotą raktažodžių kiekį. „Google“ paieškos sistema „Meta“ aprašyme geba skirti 65 simbolius, kitaip tariant, 9–12 žodžių, todėl raktažodžiai ir teksto turinys turi būti rišlus ir kokybiškas. Tokie raktažodžiai kaip „Pradžia“, „Titulinis“, „Home“ ir panašūs žodžiai vis dar išlieka labiausiai optimizuotais raktažodžiais internete. Taip yra todėl, kad dauguma interneto svetainių administratorių šiais žodžiais nukreipia lankytojus į savo interneto svetainės titulinį puslapį. Tačiau verta nepamiršti, kad per didelis raktažodžių naudojimas gali būti suprastas kaip šiukšlinimas (angl. Spam).
„Meta“ duomenų aprašymo žymė
„Meta“ duomenų aprašymo žymė yra glaustas puslapio turinio aprašymas. Pagrindinis jos tikslas yra sudominti lankytoją ir įtikinti jį, kad ieškoma informacija yra būtent šiame puslapyje. Šiam tikslui būtina nurodyti paieškos sistemoms, kad jos puslapio aprašymą rodytų kiek įmanoma dažniau.
Su raktažodžiais susijęs puslapio turinys
Tai optimizuojamų raktažodžių dažnumas turinyje. Minėtina, kad optimizuojami raktažodžiai turi kartotis kiek galima dažniau. Nors filologiniu atžvilgiu tai gali būti palaikyta stiliaus klaida, bet vidiniam SEO optimizavimui tai neįkainojama. Svarbu nepersistengti, nes tada puslapis atrodys kaip brukalas (angl. Spam).
Netekstinių žymų naudojimas
Jeigu tinklalapyje naudojamos tik „Flash“ ir „JavaScript“, kurių negali „nuskaityti“ paieškos sistemos, mažai tikėtina, kad jos susidomės tinklalapiu. Turinys turi būti „draugiškas“ paieškos sistemoms: su W3C standartais suderinamas kodavimas, naudojamos H1, H2 ir H3 antraštės, kuriamas reikšmingas turinys.
Pastovus turinio atnaujimas ir tinklalapio priežiūra
Paieškos sistemos kreipia dėmesį tik į naują turinį, nuorodas ir kitą reguliariai atnaujinamą tinklalapio informaciją. Tam reikia atrasti techniką, kuri leistų informaciją nuolat atnaujinti.
Tinklalapio turinys
Tinklalapio turinys yra svarbiausias veiksnys, leidžiantis lankytojus iš paieškos sistemų nukreipti į interneto svetainę. Paieškos sistemoms yra sunku atrasti tinklalapį, kuriame pateikti netinkami raktiniai žodžiai arba per mažas jų kiekis, taip pat nepakankamas, nekokybiškas turinys ar kt. Jeigu paieškos sistemoms yra sunku atrasti tinklalapio turinį, paieškos sistemų atžvilgiu reitingai nepadidės arba jie bus nereikšmingi.
Turinio išskaidymas
Teksto išskaidymas tinklalapyje punktais – patogumas ne tik vartotojui, bet ir robotams, suteikiantis galimybę identifikuoti paryškintas / pabrėžtas vietas. Taip tinklalapio turinys yra ne tik patogesnis abiem pusėms, bet ir tvarkingesnis, solidesnis.
Raktažodžių paryškinimas
Kiekvienąkart paryškindami žodį ar išsireiškimą, pabrėžiama tam tikrų žodžių vertė. Tačiau derėtų nepersistengti ir nesuoptimizuoti per daug raktažodžių viename puslapyje.
Raktažodžiai URL
Neįmanoma suoptimizuoti vieno puslapio įvairiems raktažodžiams (kaip ir svetainės URL). Kiekvienam optimizuojamam raktažodžiui galima sukurti po naują puslapį – tuomet raktažodžiai, esantys URL adrese, labai padeda interneto svetainės vidinei SEO optimizacijai. Nederėtų kurti puslapių pavadinimų, kurie yra raktažodžių kratinys (arba brukalas) ar naudoti minuso ženklo (-) kaip skirtuko.
Tinklapio registravimas
Patartina interneto tinklalapį registruoti ne tik paieškos svetainėje „Google“, bet ir teminiuose kataloguose. Taip atsiranda didesnė tikimybė, kad tinklalapis bus surastas didesnio interneto naudotojų skaičiaus.