Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

SEO paslaugos

Kas yra SEO?

SEO (angl. Search Engine Optimization) yra tinklapių optimizacija paieškos sistemoms.
Tai organizuota renginių sistema, nukreipta į tai, kad veikdamas su bet kuria paieškos sistema, tinklapis būtų lengvai surastas paieškoje ir turėtų aukštą reitingą. 

SEO paslaugos, SEO (angl. Search Engine Optimization), S.E.O.

Svetainių optimizavimas paieškos sistemoms

Svetainių optimizavimas padeda būti pastebėtiems paieškos sistemose. Kokybiški, tikslingi raktiniai žodžiai ir frazės padidina susidomėjimą tam tikra veikla. Tinkamai optimizuota interneto svetainė užtikrina aukščiausias pozicijas, didesnį klientų susidomėjimą ir ilgalaikę marketingo naudą.

Skaityti daugiau

Optimizacijos paieškos sistemoms procesas

Raktinių frazių nustatymas

Raktinių frazių nustatymas

Raktiniai žodžiai – tai žodžiai, kurie yra ir dokumento tekste ir numanomoje vartotojo užklausoje, sutampantys su dokumento tema. Raktinės frazės kūrimas – vienas svarbiausių optimizacijos aspektų. Raktinių frazių vartojimas yra žymiai efektyvesnis už atskirų raktinių žodžių vartojimą. Daugelis SEO ekspertų mano, kad pagrindiniai raktiniai žodžiai turi būti pirmuose 2–3 teksto sakiniuose, tačiau priklausomai nuo konkurencijos lygio ir optimizacijos tikslų, raktinių žodžių kiekis tekste gali būti 20–30.

Turinio paruošimas

Turinio paruošimas

Svarbus procesas paieškos sistemoms optimizuoti yra kokybiško turinio parengimas pagal raktinius žodžius. Turinio rengimas – tai raktinių žodžių pritaikymas tikslingam tekstui kurti. Svarbu, kad turinys būtų parengtas ne tik atsižvelgiant į raktinius žodžius, bet ir į interneto svetainės tematiką, pobūdį. SEO straipsniuose tema turi būti sklandžiai ir įdomiai išdėstyta, o turinys pateiktas stilistiškai bei gramatiškai taisyklingas.

Išorinis svetainės optimizavimas

Išorinis svetainės optimizavimas

Vykdant išorinį SEO, neišvengiamai susiduriama su nuorodų optimizavimu. Nuorodų optimizavimas – procesas, kuriuo stengiamasi sukurti kuo daugiau nuorodų, nukreiptų į tinklalapį. Kad paskatintų lankytojus užsukti į tam tikrą interneto svetainę, jos turi būti įdėtos itin patogiose ir matomose kito tinklalapio vietose. Interneto svetainės, kuriose yra įdedamos nuorodos, turi būti susijusios su vykdoma veikla, tai yra, sukurtas sąryšis su panašios tematikos puslapiais. Tinklalapį optimizuojant išoriškai, atliekami ir tinklalapio raktinių žodžių, straipsnių parengimo ir jų publikavimo darbai, registravimosi socialiniuose tinkluose, nuorodų į interneto puslapį sukūrimo ir jų didinimo veiksmai.

Vidinis svetainės optimizavimas

Vidinis svetainės optimizavimas

Vidinis optimizavimas yra pagrindas, be kurio negali įvykti kokybiškas visos interneto svetainės optimizavimas. Tai interneto svetainės techninės pusės sutvarkymas, kad tinklapis būtų pritaikytas paieškos sistemoms ir joms būtų lengviau suprasti tinklalapio turinį. Jeigu paieškos robotai nesugebės perskaityti tinklapio struktūros, jokia optimizacija tinklapiui nepadės užimti gerų vietų. Atliekant vidinį paieškos sistemų optimizavimą, sutvarkomos pavadinimo, aprašymo ir antraščių žymos, nuorodų tinklas, paveikslėliai ir kitos dalys. Vienas svarbiausių komponentų, į kurį labiausiai susikoncentravusios paieškos sistemos, yra pavadinimas. Jis reikalingas tam, kad būtų galima susidaryti kontekstą ir suprasti patį turinį.


Optimizavimas paieškos sistemoms – procesas, kurio efektyvumo negalima įvertinti iš karto. Pirmieji rezultatai pasirodo maždaug po dviejų mėnesių ar vėliau – tai apytikris laikas, kuris reikalingas, kad paieškos sistema visiškai indeksuotų tinklalapį. Atlikus nuoseklų optimizavimą paieškos sistemoms, galima tikėtis ilgalaikių rezultatų, leisiančių nesunkiai surasti tinklalapį paieškos sistemoje.

Sumažinti

Svetainės optimizavimo nauda

Tikėtinos aukštos pozicijos

Tikėtinos aukštos pozicijos

Didžioji dalis „Google“ paieškos sistemos vartotojų peržiūri tik pirmą paieškos rezultatų puslapį. Tai priežastis, kodėl interneto svetainėms yra būtinas optimizavimas paieškos sistemoms, kuris paieškos sistemų reitingų sąrašuose padės užtikrinti aukštą poziciją.

Klientų susidomėjimas

Klientų susidomėjimas

Optimizavimas paieškos sistemoms padeda ne tik interneto tinklalapiui tapti matomam, bet ir padidina potencialių klientų skaičių. SEO metodu pasiekti rezultatai – ilgalaikis ir paveikus būdas sudominti klientus.

Ilgalaikė marketingo nauda

Ilgalaikė marketingo nauda

Visapusiškas svetainės optimizavimas yra procesas, reikalaujantis patirties ir įgūdžių IT srityje. Naudojant raktažodžių pozicionavimo metodiką, galima padidinti tinklalapių lankytojų srautą. Dažnai lankomas tinklalapis suteikia ne tik didesnes reklamos ir marketingo galimybes, bet ir aukštesnes pozicijas paieškos sistemose.

Socialinė integracija

Socialinė integracija

Neretai vartotojai turi išankstinį nusistatymą, kad patikimiausi prekių ženklai yra aukščiau už kitus. Jei nežinomas prekių ženklas atsiduria aukštesnėje pozicijoje nei žinomas, jis labiau atkreipia vartotojų dėmesį. Svetainių optimizavimas sudaro sąlygas informacijai būti tokiose aukštose pozicijose kaip ir žinomesnės įmonės.

Paveikslelis

Optimizavimo kokybės kriterijai

Norint atlikti tinklalapio optimizavimą paieškos sistemoms, reikia suprasti, kaip veikia paieškos sistemos ir ko ieško interneto vartotojai. Siekiant kokybiškai optimizuoti interneto tinklalapį, derėtų atsižvelgti į kokybiško interneto svetainės optimizavimo kriterijus.

Pagrindinių raktažodžių įdėjimas

Optimizuojant interneto svetainę, derėtų naudoti ribotą raktažodžių kiekį. „Google“ paieškos sistema „Meta“ aprašyme geba skirti 65 simbolius, kitaip tariant, 9–12 žodžių, todėl raktažodžiai ir teksto turinys turi būti rišlus ir kokybiškas. Tokie raktažodžiai kaip „Pradžia“, „Titulinis“, „Home“ ir panašūs žodžiai vis dar išlieka labiausiai optimizuotais raktažodžiais internete. Taip yra todėl, kad dauguma interneto svetainių administratorių šiais žodžiais nukreipia lankytojus į savo interneto svetainės titulinį puslapį. Tačiau verta nepamiršti, kad per didelis raktažodžių naudojimas gali būti suprastas kaip šiukšlinimas (angl. Spam).

„Meta“ duomenų aprašymo žymė

„Meta“ duomenų aprašymo žymė yra glaustas puslapio turinio aprašymas. Pagrindinis jos tikslas yra sudominti lankytoją ir įtikinti jį, kad ieškoma informacija yra būtent šiame puslapyje. Šiam tikslui būtina nurodyti paieškos sistemoms, kad jos puslapio aprašymą rodytų kiek įmanoma dažniau.

Su raktažodžiais susijęs puslapio turinys

Tai optimizuojamų raktažodžių dažnumas turinyje. Minėtina, kad optimizuojami raktažodžiai turi kartotis kiek galima dažniau. Nors filologiniu atžvilgiu tai gali būti palaikyta stiliaus klaida, bet vidiniam SEO optimizavimui tai neįkainojama. Svarbu nepersistengti, nes tada puslapis atrodys kaip brukalas (angl. Spam).

Netekstinių žymų naudojimas

Jeigu tinklalapyje naudojamos tik „Flash“ ir „JavaScript“, kurių negali „nuskaityti“ paieškos sistemos, mažai tikėtina, kad jos susidomės tinklalapiu. Turinys turi būti „draugiškas“ paieškos sistemoms: su W3C standartais suderinamas kodavimas, naudojamos H1, H2 ir H3 antraštės, kuriamas reikšmingas turinys.

Pastovus turinio atnaujimas ir tinklalapio priežiūra

Paieškos sistemos kreipia dėmesį tik į naują turinį, nuorodas ir kitą reguliariai atnaujinamą tinklalapio informaciją. Tam reikia atrasti techniką, kuri leistų informaciją nuolat atnaujinti.

Tinklalapio turinys

Tinklalapio turinys yra svarbiausias veiksnys, leidžiantis lankytojus iš paieškos sistemų nukreipti į interneto svetainę. Paieškos sistemoms yra sunku atrasti tinklalapį, kuriame pateikti netinkami raktiniai žodžiai arba per mažas jų kiekis, taip pat nepakankamas, nekokybiškas turinys ar kt. Jeigu paieškos sistemoms yra sunku atrasti tinklalapio turinį, paieškos sistemų atžvilgiu reitingai nepadidės arba jie bus nereikšmingi.

Turinio išskaidymas

Teksto išskaidymas tinklalapyje punktais – patogumas ne tik vartotojui, bet ir robotams, suteikiantis galimybę identifikuoti paryškintas / pabrėžtas vietas. Taip tinklalapio turinys yra ne tik patogesnis abiem pusėms, bet ir tvarkingesnis, solidesnis.

Raktažodžių paryškinimas

Kiekvienąkart paryškindami žodį ar išsireiškimą, pabrėžiama tam tikrų žodžių vertė. Tačiau derėtų nepersistengti ir nesuoptimizuoti per daug raktažodžių viename puslapyje.

Raktažodžiai URL

Neįmanoma suoptimizuoti vieno puslapio įvairiems raktažodžiams (kaip ir svetainės URL). Kiekvienam optimizuojamam raktažodžiui galima sukurti po naują puslapį – tuomet raktažodžiai, esantys URL adrese, labai padeda interneto svetainės vidinei SEO optimizacijai. Nederėtų kurti puslapių pavadinimų, kurie yra raktažodžių kratinys (arba brukalas) ar naudoti minuso ženklo (-) kaip skirtuko.

Tinklapio registravimas

Patartina interneto tinklalapį registruoti ne tik paieškos svetainėje „Google“, bet ir teminiuose kataloguose. Taip atsiranda didesnė tikimybė, kad tinklalapis bus surastas didesnio interneto naudotojų skaičiaus.

Svetainių analizės įrankis „Google Analytics“

Svetainių analizės įrankis „Google Analytics“
„Google Analytics“ (GA) yra analizės įrankis, kuris pasirinktu periodu fiksuoja įvairius vartotojų elgsenos kitimus interneto svetainėje.
„Google Analytics“ įrankiu identifikuoti lankytojų veiksmai yra pagrindinis svertas tobulinant tinklalapio informacinį dizainą.

Svetainės statistika „Google Analytics“ įrankiu
 

„Google Analytics“

„Google Analytics“ (GA) yra svetainių analizės įrankis, kuris fiksuoja įvairius informacijos vartotojų elgsenos kitimus. „Google Analytics“ yra duomenų rinkimo technologija, kai į kiekvieną tiriamos svetainės puslapį integruojamas nedidelis „JavaScript“ kodas. Šis kodas leidžia kaupti statistinius duomenis apie kiekvieną apsilankymą ir veiksmus, kuriuos atlieka svetainės lankytojas. Tai ne tik galimybė nustatyti lankomumo srautą ar aplankytų puslapių skaičių, bet ir sužinoti lankomiausią turinį, apsilankymo trukmę, reklamos įtaką lankomumui ir kitą informaciją. Svetainių analizės įrankis gali pateikti ataskaitas daugiau nei 25 kalbomis, o šis skaičius nuolat auga. Analizės įrankis pateikia tinklalapio įžvalgas, kurios leidžia pagerinti svetainės turinį ir siekti palankių rezultatų.

„Google Analytics eCommerce“

Svetainių analizės įrankis „Google Analytics“ turi elektroninės komercijos įskiepį „Google eCommerce“, kuris analizuoja elektroninių parduotuvių naudotojų veiksmus. Tai reiškia, kad šis įrankis leidžia matyti, kurie produktai svetainėje yra populiariausi, kokia yra vidutinė užsakymo vertė, kiek kartų prieš atlikdamas užsakymą klientas apsilanko tinklalapyje ir pan. Taip galima sekti lankytojų įvedamus raktinius žodžius ir nustatyti pajamų šaltinius. „Google Analytics eCommerce“ palaiko duomenų surinkimo techniką ir užfiksuoja svetainės lankytojų veiksmus, todėl šis įrankis gali nesunkiai nustatyti pirkėjo miestą ar šalį, gabenimo, pristatymo išlaidas, pirkto produkto pavadinimą, aprašymą, kategoriją, kainą, užsakytą kiekį ir kitus duomenis. „Google Analytics“ paslauga padeda išsiaiškinti vartotojų veiksmus ir tobulinti interneto svetainę bei jos turinį.

 

Plačiau...

Domina

SEO paslaugos?

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime pasirinktu būdu.

Jūsų duomenys
 
 
Kaip su Jumis susisiekti?