Kaip jauniesiems apsispręsti dėl savo vestuvių stiliaus?
Visuomet sakau: „Jūs patys žinote, kas jums labiausiai patinka ir kur jaučiatės geriausiai“, tad po daug kalbų, daug analizavimo ir taškų dėliojimo ant i galiausiai perprantame žmones ir tai mums leidžia išsiaiškinti, koks stilius kam tinka ir kaip pasiekti maksimalaus rezultato.
Vis dėlto, kokio stiliaus vestuves jums labiausiai patinka organizuoti, arčiausiai širdies?
Pavadinsiu jas – individualiomis, nes su kiekviena pora viską aptariame iki smulkmenų. Pasitaiko ir tokių variantų, kai nuo boho stiliaus detalių ir jaunųjų norų dekore grįžtama prie klasikos, o būna ir atvirkščiai.
Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti organizuojant ar koordinuojant kokią nors šventę per visa savo patirtį? O gal kokį nors komišką atvejį prisimenate iš savo patirties, kuris laimingai baigėsi?
Dabar gal tai pasirodys komiškomis situacijoms, tačiau tuomet, kai tai vyko, tikrai taip neatrodė. O kaskart, kai atsitinka nenumatytos situacijos, tenka išlikti stipriai ir šaltu protu ieškoti sprendimų.
Didžiausias iššūkis, pamenu, buvo, kai su policijos autobusiuku, dviem gaisrinių mašinomis teko traukti žmogų (jaunųjų nekviesto svečio) iš vidurio ežero. O geriausia dalis buvo ta, kad šventės svečiai nesuprato, jog tai buvo susiję su jais. Praėjus keleriems metams nuo šios situacijos, teko susidurti su garsiai leidžiamu muzikos garsu lauke ir kaimynų skundais, atvyko tie patys policijos pareigūnai, kurie tada padėjo ištraukti tą žmogų. Tad visi kartu pasijuokėme, kad ši situacija iki šiol liko įsimintina net patiems pareigūnams (juokiasi).
Klasikinės baltos vestuvės, regis, niekada neišeis iš mados, klasika yra klasika, o gal teko organizuoti kokias nors neįprastas, netradicines, crazy vestuves?
Taip, klasika visada liks klasika ir tai būna saugiausias vestuvių šventės variantas. Bet kai poros papasakoja savo norus ir pasako: „Mes esame atviri / pasiruošę laužyti stereotipus“, štai tuomet prasideda individualios šventės kūrimo procesas. Tenka ne tik peržvelgti tiekėjų siūlomas paslaugas, atrasti tai, ko dar jaunieji nematę ar nėra darę, ir sugalvoti visa scenarijų kitaip nei įprasta. Pavyzdžiui, organizavome festivalio tipo vestuves, trunkančias tris dienas, kuriose dalyvavo svečiai iš skirtingų pasaulio šalių. Taip, teisingai perskaitėte – pasaulio. Jaunieji šaudant žemiems fejerverkams pjovė 1,5 metro aukščio vestuvinį šakotį su benzininiu pjūklu, kiti – vieno metro šakočius su rankiniu pjūklu. Atrodo, jau atgyvena šventėse tradicinis lietuviškas šakotis, bet užsienio svečiai to tikrai nebuvo nei ragavę, nei regėję.
Kokie 3 svarbiausi dalykai, nuo ko pradėti ruoštis šventei, kai susiderini santuokos datą?
Juokas juokais, bet santuokos data kartais pasirenkama pagal tai, kada laisvi norimi tiekėjai ir dažnai derinamasi prie jų. Bet galėčiau išskirti pagrindinį dalyką – pirmiausia išsigryninti vestuvių viziją. Antra, nuspręsti, kokios šventės dalys / akcentai yra svarbūs jauniesiems. Ir trečia, rezervuoti paslaugų tiekėjus.
Dažnas galvosūkis: kokius stalus šventei pasirinkti ir kaip sodinti svečius – prie apskritų stalų ar vieno pailgo? Kas dažniausiai nulemia sprendimą ir kodėl?
Dažniausiai stalų pasirinkimą ir išdėstymą diktuoja pati vieta, jos erdvės lankstumas, turimas inventorius, planuojami dekoro elementai, apgalvotas planas A, B ir C dėl oro sąlygų. O svarbiausias lemiantis faktorius – kaip patys jaunieji norėtų sėdėti.
Kaip nusprendžiama dėl šventės dekoro? Kokia spalvinė gama ar derinys šiuo metu populiarūs?
Tai kūrybinis procesas ir dažniausiai jaunieji kreipiasi, jau nusprendę dėl spalvinės gamos ir stilistikos. Po pirmo susitikimo įsivertinu jaunųjų norus, tada visada pasitelkiu floristus, diskutuojame ir organizuojamės bendrą susitikimą su jaunaisiais. Kai jau galutinai išsigryniname viziją pagal jaunųjų norus, tuomet pasitelkiame ir vaizdines medžiagas, be to, taip pat sudaroma individuali dekoro sąmata. Populiariausia spalvinė gama ir toliau lieka šviesių atspalvių klasika, žalumos ir smaragdo spalvos deriniai.
Ar tiesa, kad vestuvių planuotojas neretai nuotakai atstoja psichoterapeutą? Dėl ko labiausiai stresuoja merginos? Kokiais „vaistais“ gydote, t. y. kas padeda joms nusiraminti?
Tikra tiesa (šypsosi). Negalėčiau išskirti vieno dalyko, dėl ko yra stresuojama labiausiai – dažnai dėl visko. Taip, turiu receptą, kas kartą po susitikimo nuotakos paklausiu: „Ar atsakiau į visus klausimus?“ Visada sulaukiu atsakymo: „Taip, labai ramu, viskas aišku ir galima toliau ramiai ruoštis.“ Tad mano „vaistai“ – tai gyvas ar online susitikimas, pokalbis.
Jūsų savirealizacijos svajonė arba kredo? Ir ko norėtumėte palinkėti būsimiems jaunavedžiams?
Ak… savirealizacijos svajonės neišduosiu, kitaip neišsipildys, bet tikrai jų turiu ir tikrai žinau, kad atsiras tokių porų, kurios bus drąsios tai įgyvendinti. O palinkėti noriu kiekvienam: daugiau svajoti, nusipiešti tuos vaizdinius galvoje, nes viskas pildosi!
- - - - - - - - - - - - - - -
Kiekvienam šventė išskirtinė ir savaip ypatinga, o ir mus skatina dirbti dar profesionaliau, nes vestuvėse klaidų būti negali.
Kad ir kokią paslaugą jaunieji pasirenka, stengiamės kuo daugiau pagelbėti, o kartais net po vestuvių, tarkime, kurias koordinavome, matome, kad vis dėlto ne tik koordinavome, bet ir planavome.
Linkiu kiekvienam daugiau svajoti, nusipiešti tuos vaizdinius galvoje, nes viskas pildosi!
Vestuvių planuotoja AGATA